jianqiao_top1
índex
Enviar missatgeadmissions@bisgz.com
La nostra ubicació
No.4 Chuangjia Road, Jianshazhou, Districte de Baiyun, Ciutat de Guangzhou 510168, Xina

Hola, sóc la Sra Petals i ensenyo anglès a BIS.Hem estat ensenyant en línia durant les últimes tres setmanes i, per a la meva sorpresa, els nostres alumnes de segon any han entès el concepte força bé, de vegades fins i tot massa bé per al seu propi bé.

Tot i que les lliçons poden ser més curtes, això només és perquè hem tingut en compte el temps de pantalla dels nostres joves aprenents.

S'ha demostrat que és bastant efectiu.Oferim als nostres alumnes lliçons interactives personalitzades, rellevants i inspiradores, donant-los una visió prèvia del que aprendran la propera lliçó i donant-los una mica de tasca d'investigació sobre un tema o tema, jocs electrònics i una mica de competència.Ens imaginem que les lliçons poden ser una mica més estimulants, però no és res que les 5 regles de classe electrònica no es puguin resoldre.

Els nostres alumnes tenen ganes d'aprendre, però he de dir que això també és possible gràcies al suport infinit que rebem dels nostres amorosos pares.Els estudiants completen les seves tasques i s'entreguen a temps gràcies a la dedicació infinita dels nostres pares al viatge d'aprenentatge electrònic dels nostres estudiants.

L'e-learning junts s'ha convertit en un gran èxit.

Animals de granja i animals de la selva

Animals de granja i animals de la selva (1)
Animals de granja i animals de la selva (2)

Salutacions a tothom!Els nens de la llar d'infants estan fent una feina meravellosa, però res es compara amb tenir-los a la meva classe on tots podem aprendre i divertir-nos.

Els alumnes estan estudiant animals en el currículum d'aquest mes.Quines espècies d'animals es troben a la selva?Quines espècies d'animals habiten a la granja?Què produeixen?Com mengen i com sonen?Durant les nostres classes interactives en línia, vam cobrir totes aquestes preguntes.

Estem aprenent sobre els animals mitjançant manualitats pràctiques, presentacions vibrants de powerpoint, proves, exercicis de matemàtiques, contes, cançons i jocs energètics a casa.Hem creat magnífics paisatges de granja i jungla, com lleons que emergeixen de fulles caigudes i serps llargues, i hem llegit un llibre sobre això.Puc observar que els nens de la nostra classe d'infantil presten molta atenció al conte i poden respondre ràpidament a les meves preguntes.Els nens també van utilitzar jocs de Lego i blocs de construcció per crear fantàstiques escenes de la jungla per jugar de rol amb els seus germans.

Aquest mes hem estat assajant les cançons "Old McDonald had a farm" i "Waking in the jungle".Aprendre noms i moviments d'animals és realment beneficiós per als nens.Ara que poden distingir entre animals de granja i de la selva i reconèixer-los amb facilitat.

Estic sorprès pels nostres fills.Malgrat la seva joventut, estan increïblement compromesos.Treball destacat, Llar d'infants A.

Animals de granja i animals de la selva (3)
Animals de granja i animals de la selva (4)

Aerodinàmica dels avions de paper

Aerodinàmica d'avions de paper (2)
Aerodinàmica d'avions de paper (1)

Aquesta setmana de física, els alumnes de secundària han fet un resum dels temes que han après la setmana passada.Van practicar algunes preguntes d'estil d'examen fent un petit qüestionari.Això els permet tenir més confiança a l'hora de respondre preguntes i aclarir alguns possibles errors.També van aprendre a què cal prestar atenció a l'hora de respondre preguntes per obtenir la puntuació total.

A STEAM, els alumnes van conèixer algunes aerodinàmiques dels avions de paper.Van veure un vídeo d'un tipus especial d'avió de paper anomenat "Tub", que és un avió de forma cilíndrica i genera sustentació per la seva rotació.Aleshores intenten fer l'avió i fer-lo volar.

Durant aquest període d'aprenentatge en línia hem de fer ús dels recursos limitats disponibles a casa.Tot i que pot ser un repte per a alguns de nosaltres, m'alegra veure que alguns estudiants s'esforcen en el seu aprenentatge.

Classe dinàmica

Classe dinàmica (1)
Classe dinàmica (2)

Durant aquestes tres setmanes de classes en línia hem continuat treballant les unitats del currículum de Cambridge.La idea des del principi va ser intentar fer classes dinàmiques en les quals els alumnes puguin fer activitat física mitjançant activitats i jocs interactius.Amb EYFS hem treballat les habilitats motrius com saltar, caminar, córrer, gatejar, etc i amb els anys més grans hem anat treballant en exercicis més específics centrats en la força, la resistència aeròbica i la flexibilitat.

És molt important que els alumnes assisteixin a educació física en aquest moment, per la poca activitat física que fan i per l'exposició a la pantalla mantenint les mateixes postures la major part del temps.

Esperem veure'ls a tothom aviat!

Classe dinàmica (3)
Classe dinàmica (4)

Hora de publicació: 16-12-2022